Home 9006/HB4 Halogen Lamp P22D 9006(HB4)- P22D-12V-55W -Super White ( Blue)
9006(HB4)- P22D-12V-55W -Super White ( Blue)
Rated 0 out of 5
SKU: HB-LB/HB4-P22D-12V-SW
9006/HB4,12V,51W/80W/100W,1095±15%LM,P22d
− +
  • Description
  • Additional information
Description
9006/HB4 halogen headlight Spec.
Product NO. ECE Volts (V) Watts (W) Lumens (lm) Base Type E-mark Osram NO. Philips NO.
9651 HB4 12 51 1095±15% P22d E4 9006 9006
9680 - 12 80 1700±15% P22d - - -
9610 - 12 100 1800±20% P22d - - -
9006/HB4 halogen headlight bulb:
Feature:
1. Voltage: 6V, 12V& 24V
2. Wattage: 51W, 80W, 100W
3. Certificate: E4, TS16949, DOT, INMETRO
4. A bulb with clear, super white, blue, yellow, purple, and super amber
5. Packing: Color box, blister card & M type gift box
6. Our brands: OEM
Application:
Additional information
Weight .10 lbs
Dimensions 1.75 × 1.75 × 3 in
Related products
  • Quick view
    9006(HB4)- P22D-12V-55W
    Rated 0 out of 5
Recently viewed products
  • Quick view
    H4 P43T 12V -60/55W – Super White
    H11-PGJ19-2 12V – 55W – Super White (Blue)
    9005(HB3)-P20D 12V-60W- Super White (Blue)