Home Lighting (Automotive, truck, Tractor, Equipment) Bulbs S25/P21/5W S25(P21/5W) – BAY15D -24V
S25(P21/5W) - BAY15D -24V
S25(P21/5W) - BAY15D -24V
S25(P21/5W) - BAY15D -24V
S25(P21/5W) - BAY15D -24V
S25(P21/5W) - BAY15D -24V
S25(P21/5W) - BAY15D -24V
S25(P21/5W) – BAY15D -24V
Rated 0 out of 5
SKU: HB-LB/S25-BAY15D-24V
S25/P21/5W 12V 21W 440+15%LM BA15D/BAY15D Clear,Amber,Bule,Red,Yellow,Green
− +
SKU: HB-LB/S25-BAY15D-24V Categories: Bulbs, S25/P21/5W
  • Description
  • Additional information
Description
S25/P21/5W Bulb Spec.
Product NO. USA NO. Volts  (V) Watts (W) Lumens (lm) Base Type E-mark Osram NO. Philips NO.
1089 - 6 32/4cp 400/50±20% BAY15d - - -
2530 - 12 21/5 440/35±20% BAY15d E4 7528 12499
1157 1157 12 32/3cp 400/37±20% BAY15d - - -
2534 - 24 21/5 400/40±20% BAY15d E4 7537 13499
2540 - 12 21/5 440/35±20% BA15d - - -
1176 - 12 21/6cp 264/75±20% BA15d - - -
2544 - 24 21/5 440/40±20% BA15d - - -
color-coated: Red Yellow Blue  Green Amber
S25/P21/5W bulb
Features:
1. E-Mark Certified
2. High-Quality Miniature Bulbs with a long lifespan
3. high luminous efficiency,  optimum brightness
4. Wide product range
Areas of applications:
1. Turning light
2. Position and parking light
3. Indicator, brake, fog, and reversing lights
4. Number plate and side position lights
Specifications:
1. 2 different base type: BA15D, BAY15D
2. Available color in Red, Yellow, Blue, Green, Amber, Clear
Additional information
Weight .05 lbs
Dimensions 1.5 × 1.5 × 2.5 in