Home Philips Lamp Special Specifications Halogen Lamp PS19W,PSY19W
PS19W,PSY19W
PS19W,PSY19W
PS19W,PSY19W
PS19W,PSY19W
PS19W,PSY19W
PS19W,PSY19W
PS19W,PSY19W
PS19W,PSY19W
PS19W,PSY19W
Rated 0 out of 5
0 reviews
PS19W/PSY19W 12V 19W 350+15%LM PG20-1/PG20-2 Clear,Amber
Categories: Philips Lamp, Special Specifications Halogen Lamp
  • Description
  • Reviews (0)
Description
PS19W series halogen headlight
Product NO. ECE Volts (V) Watts (W) Lumens (lm) Base Type E-mark Osram NO. Philips NO.
PS19W - 12 19 Watt:20max
Lm:350±15%
PG20-1 - - -
PSY19W - 12 19 Watt:20max
Lumen:215±20
PG20-2 - - -
PS19W series halogen headlight bulb
2. It is filled with quality halogen gas and molybdenum rod sealing technology is adopted.
3. The precision imported production line coupled with perfect production control.
4. Our product conforms to ECE regulation PS19W/PSY19W.
Feature:
1. Voltage: 6V, 12V& 24V
2. Wattage: 19W
3. Certificate: E4, TS16949, DOT, INMETRO
4. Bulb with clear, super white, blue, yellow, purple, and super amber
5. Packing: Color box, blister card & M type gift box
6. Our brands: OEM
Application:
Packing:
Package Quantity Weight(KGS) Size
Color box 1pcs/box 500pcs/ctn 8/9KGS 37.5X37.5X34CM
SUPER WHITE / BLUE M BOX 2pcs/set 100set/ctn 10/11KGS 58.5X40.5X30CM
Brand OEM
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “PS19W,PSY19W” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Related products
  • Quick view
    PY24W
    Rated 0 out of 5
  • Quick view
    HPC24W,HPC24WY
  • Aouto light bulb Quick view
    PWY24W- 12V 24W WP3 3X14-5/3 (AMBER)