Home Philips Lamp Special Specifications Halogen Lamp PS24W,PSY24W,PSY24W SV
PS24W,PSY24W,PSY24W SV
PS24W,PSY24W,PSY24W SV
PS24W,PSY24W,PSY24W SV
PS24W,PSY24W,PSY24W SV
PS24W,PSY24W,PSY24W SV
PS24W,PSY24W,PSY24W SV
PS24W,PSY24W,PSY24W SV
PS24W,PSY24W,PSY24W SV
PS24W,PSY24W,PSY24W SV
PS24W,PSY24W,PSY24W SV
PS24W,PSY24W,PSY24W SV
PS24W,PSY24W,PSY24W SV
PS24W,PSY24W,PSY24W SV
Rated 0 out of 5
0 reviews
PS24W/PSY24W 12V 24W 500+15%LM PG20-3 Clear,Amber,SV
Categories: Philips Lamp, Special Specifications Halogen Lamp
  • Description
  • Reviews (0)
Description
PS24W series halogen headlight Spec.
Product NO. ECE Volts (V) Watts (W) Lumens (lm) Base Type E-mark Osram NO. Philips NO.
PS24W - 12 24 Watt:25max
Lumen:500+10%/-20%
PG20-3 - - -
PSY24W - 12 24 Watt:25max
Lumen:300+15%/-25%
PG20-4 - - -
PSY24W SV 12 24 Watt:25max
Lumen:115+15%/-25%
PG20-4 - - -
PS24W series halogen headlight bulb
2. It is filled with quality halogen gas and molybdenum rod sealing technology is adopted.
3. The precision imported production line coupled with perfect production control.
4. Our product conforms to ECE regulation PS24W/PSY24W.
Feature:
1. Voltage: 6V, 12V& 24V
2. Wattage: 24W
3. Certificate: E4, TS16949, DOT, INMETRO
4. Bulb with clear, super white, blue, yellow, purple, and super amber
5. Packing: Color box, blister card & M type gift box
6. Our brands: OEM
Application:
Packing:
Package Quantity Weight(KGS) Size
Color box 1pcs/box 500pcs/ctn 8/9KGS 37.5X37.5X34CM
SUPER WHITE / BLUE M BOX 2pcs/set 100set/ctn 10/11KGS 58.5X40.5X30CM
Brand OEM
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “PS24W,PSY24W,PSY24W SV” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Related products
  • Quick view
    FC-PH19W-Bule
    Rated 0 out of 5
  • Quick view
    PH19W-Blue
    P13W
    PSX26W
Recently viewed products
    H7PX26D-24V-70W
    H1 P14.5S 12V 55W Super White